Region 6 Northern BC Region

Region 6 Northern BC Region

PANEL #871 (Atlin)

For 2018, Atlin hearings will be conducted by
teleconference panel via conference call or written submission

PANEL #911 (Burns Lake) / PANEL #912 (Vanderhoof) PANEL #913 (Fraser Lake) / PANEL #914 (Fort St James) 

Chair            John G Rempel                                 

Member      Robert (Bob) Charles Saul                 

Member      Rachel Marie Minger                          

Alternate    Douglas Bysouth 

PANEL #491 (Central Coast)

For 2018, Central Coast hearings will be conducted by teleconference panel via conference call or written submission.

PANEL #591 (Dawson Creek, Chetwynd, Tumbler Ridge) / PANEL 601 (Fort st John, Hudson's Hope, Fort St John Rural)

Chair           Sharon Elaine Miller                   

Member     Tamara Zagumenna                      

Member     Deborah Beattie               

Alternate  Richard O'Brian Blackall

Alternate  Wendy Normandeau

PANEL #872 (Dease lake)

For 2018, Dease Lake hearings will be conducted by teleconference panel via conference call or written submission

PANEL #811 (Fort Nelson)

For 2018, Fort Nelson hearings will be conducted by teleconference panel via conference call or written submission

 

PANEL #541 (Smithers, Houston)

Chair              Casda Thomas

Member        Harold Stoltenberg                         

Member        Denene Margaret Broza

Alternate:     Erin Cocker

            

PANEL #573 (McBride, Valemount)

For 2018, McBride, Valemount hearings will be
conducted by teleconference panel via conference call or written submission

PANEL #501 (Masset/Queen Charlotte City)

For 2018, Haida Gwaii hearings will be conducted by teleconference panel via conference call or written submission.

PANEL #572 (Prince George & Mackenzie)

Chair           Ruth Langner            

Member     Barbara Gunn                                   

Member     Melanie Desjardines                                  

Alternates  Marion Bartlett          

PANEL #571TEL (Prince George - Tele Conference)

Chair           Linda J.Smerychynski                      

Member     Annabelle Cora Ross                        

Member     Patricia Mary Russman                      

Alternates  Marion Bartlett      

      

PANEL #574 (Valemount)

For 2018, Valemount hearings will be conducted by teleconference panel via conference call or written submission

PANEL #521 (Prince Rupert) / PANEL 821/921 (Terrace) / PANEL 822 (Stewart) / PANEL 823 (Kitimat)

Chair             Stewart Clifton Christennsen

Member        Beverley “Dawn” Quast                                     

Member        Robert Grabntly Petras

Alternate       James “Larry” Hope

PANEL #272 (Williams Lake South)

Chair           Linda-Mae Robertson             

Member     Angus Edward Murray      

Member     Edward Maurice Oliver   

Alternate    Lawrence Whalley

PANEL #271 (Williams Lake North)

For 2018, Williams Lake North hearings will be conducted by teleconference panel via conference call or written submission