Region 6 Northern BC Region

Region 6 Northern BC Region

PANEL #871 (Atlin)

NOT SITTING FOR PARP 2017

PANEL #911 (Burns Lake) / PANEL #912 (Vanderhoof) PANEL #913 (Fraser Lake) / PANEL #914 (Fort St James) 

Chair            John G Rempel                                 

Member      Robert (Bob) Charles Saul                 

Member      Rachel Marie Minger                          

Alternate    Douglas Bysouth 

PANEL #491 (Central Coast)

For 2017, Central Coast hearings will be conducted by the Prince George teleconference panel via conference call or written submission.

PANEL #591 (Dawson Creek, Chetwynd, Tumbler Ridge)

Chair           Anne Heather Clayton                        

Member     Sharon Elaine Miller                          

Member     William Anton Oppen                        

Alternates  Tamara Zagumenna

PANEL #872 (Dease lake)

NOT SITTING FOR PARP 2017

PANEL #811 (Fort Nelson)

NOT SITTING FOR PARP 2017

PANEL #601 (Fort St John, Hudson Hope, Fort St John Rural)

Chair             Wendy Lee Normandeau                            

Member       Richard O’Brian Blackall                

Member       Deborah Beattie                                

Alternates    Sharon Elaine Miller

PANEL #541 (Smithers, Houston)

Chair              Casda Thomas

Member        Harold Stoltenberg                         

Member        Denene Margaret Broza

Alternate:     Douglas Bysouth 

PANEL #821/921 (Terrace) / #822 (Stewart) / #823 (Kitimat)

Chair               Stewart Clifton Christensen                

Member         Robert Grantly Petras                        

Member         John Richard “Dick” Evans           

Alternate:      Vacant                 

PANEL #501 (Masset/Queen Charlotte City)

For 2017, Haida Gwaii hearings will be conducted by the Prince Rupert panel via conference call or written submission.

PANEL #573 (McBride, Valemount)

NOT SITTING FOR PARP 2017

PANEL #571TEL (Prince George - Tele Conference)

Chair           Linda J.Smerychynski                      

Member     Annabelle Cora Ross                        

Member     Patricia Mary Russman                      

Alternates  Melanie Desjardines     

                    Johannes de Niet            

PANEL #572 (Prince George & Mackenzie)

Chair           Thomas James Dielissen                   

Member     Barbara Gunn                                   

Member     Ruth Langner                                    

Alternates  Johannes de Niet       

                      Marion Bartlett                

PANEL #521 (Prince Rupert)

Chair              James “Larry” Hope

Member         Beverley “Dawn” Quast                                     

Member          Vacant                                 

Alternate          Vacant

PANEL #574 (Valemount)

NOT SITTING FOR PARP 2017

PANEL #271 (Williams Lake North)

Chair          Ronald Barry Terlesky    

Member     Dale Vincent Carlson     

Member     Peter Walsh

Alternate   Vacant

PANEL #272 (Williams Lake South)

Chair           Linda-Mae Robertson             

Member     Angus Edward Murray      

Member     Edward Maurice Oliver   

Alternate    Vacant