Browse Calendars

Using the tabs below, select how you would like to complete your search for calendar information – by Minister, Deputy Minister or by Ministry. 

Hon. Suzanne Anton, Minister of Justice
Hon. Bill Bennett, Minister of Energy and Mines and Minister Responsible for Core Review
Hon. Shirley Bond, Minister of Jobs, Tourism and Skills Training and Minister Responsible for Labour
Hon. Stephanie Cadieux, Minister of Children and Family Development
Hon. Rich Coleman, Minister of Natural Gas Development and Minister Responsible for Housing and Deputy Premier
Hon. Michael de Jong, Minister of Finance
Hon. Mike Bernier, Minister of Education
Hon. Terry Lake, Minister of Health
Hon. Norm Letnick, Minister of Agriculture
Hon. Mary Polak, Minister of Environment
Hon. John Rustad, Minister of Aboriginal Relations and Reconciliation
Hon. Todd Stone, Minister of Transportation and Infrastructure
Hon. Steve Thomson, Minister of Forests, Lands and Natural Resource Operations
Hon. Amrik Virk, Minister of Technology, Innovation and Citizens' Services
Hon. Teresa Wat, Minister of International Trade and Minister Responsible for Asia Pacific Strategy and Multiculturalism
Hon. Andrew Wilkinson, Minister of Advanced Education
Hon. Michelle Stilwell, Minister of Social Development and Social Innovation
Hon. Peter Fassbender, Minister of Community, Sport and Cultural Development
Hon. Coralee Oakes, Minister of Small Business and Red Tape Reduction and Minister Responsible for the Liquor Distribution Branch
Hon. Naomi Yamamoto, Minister of State for Emergency Preparedness
Hon. Mike Morris, Minister of Public Safety and Solicitor General
Hon. Donna Barnett, Minister of State for Rural Economic Development
Douglas Caul, Deputy Minister, Aboriginal Relations and Reconciliation
Stephen Brown, Deputy Minister, Health
Sheila Taylor, Deputy Minister, Social Development and Social Innovation
Dave Byng, Deputy Minister, Education
Dave Nikolejsin, Deputy Minister, Natural Gas Development
Shannon Baskerville, Deputy Minister, Ministry of Jobs, Tourism, Skills Training and Responsible for Labour
John Dyble, Deputy Minister to the Premier, Cabinet Secretary and Head of the Public Service, Office of the Premier
John Paul Fraser, Deputy Minister, Advanced Education
Richard Fyfe, Deputy Attorney General, Justice
Lori Halls, Deputy Minister and Agency Head of the BC Public Service Agency, Finance
Sandra Carroll, Deputy Minister, Advanced Education
John Jacobson, Deputy Minister, Technology, Innovation and Citizens’ Services
Grant Main, Deputy Minister, Transportation and Infrastructure
Athana Mentzelopoulos, Deputy Minister, Ministry of Finance
Kim Henderson, Deputy Minister to the Premier, Cabinet Secretary and Head of the Public Service, Office of the Premier
Elaine McKnight, Deputy Minister, Energy and Mines
Tim Sheldan, Deputy Minister, Forests, Lands and Natural Resource Operations
Wes Shoemaker, Deputy Minister, Environment
Mark Sieben, Deputy Minister, Ministry of Public Safety and Solicitor General
Derek Sturko, Deputy Minister, Agriculture
Neil Sweeney, Deputy Minister, Corporate Policy and Deputy Minister Intergovernmental Relations Secretariat, Office of the Premier
Lori Wanamaker, Deputy Minister, Ministry of Children and Family Development
Tim McEwan, Deputy Minister, Small Business and Red Tape Reduction
Jacquie Dawes, Deputy Minister, Community, Sport and Cultural Development
Rebecca Denlinger, Deputy Minister of Emergency Management, Transportation and Infrastructure
Bette-Jo Hughes, Associate Deputy Minister and Government Chief Information Officer, Technology, Innovation and Citizens' Services
Bobbi Plecas, Associate Deputy Minister, Corporate Initiatives, Office of  the Premier
Cheryl Wenezenki- Yolland, Associate Deputy Minister, Finance
Lynn Stevenson, Associate Deputy Minister, Health
Neilane Mayhew. Associate Deputy Minister and Chief Operating Officer, Aboriginal Relations and Reconciliation
Pierrette Maranda, Associate Deputy Minister, Intergovernmental Relations Secretariat
Sabine Feulgen, Associate Deputy Minister, Corporate Services, Health
Sarf Ahmed, Associate Deputy Minister, Technology, Innovation and Citizens’ Services
Kevin Jardine, Associate Deputy Minister, Environment
Fazil Mihlar, Deputy Minister, Climate Leadership, Ministry of Environment
Clark Roberts, Deputy Minister, Ministry of International Trade and Responsible for the Asia Pacific Gateway
Jason Fisher, Associate Deputy Minister, Forest Sector, Ministry of Forests, Lands and Natural Resource Operations
Okenge Yuma Morisho, Associate Deputy Minister, Economic Development and Major Investments, Ministry of Jobs, Tourism, Skills Training and Responsible for Labour

 

 

Share Button